V tomto moderním loftu najdete spoustu světla, málo dveří a ložnici na místě, které byste si (asi) nevybrali

Date:

Čtyřčlenná rodina, kterou tvoří i dvě malé ratolesti, našla před čtyřmi lety v této krásné nemovitosti přechodný domov. Jeho atmosféru si však zamilovali natolik, že se vynořila otázka – zůstat nebo jít podle plánu a posunout se dál?

Rozloha: 120 m2, 3 + kk

Mia, majitelka této zajímavé nemovitosti, má vášeň pro umění. Právě ta tedy stála za volbou její profesní dráhy. Manžel Alfréd má zase povolání založené o něco více na racionalitě, je úspěšný podnikatel.

Nejen ojedinělá křestní jména, zajímavý životní styl, ale také poměrně netradiční bydlení k jejich osobnostem prostě patří.

Třípokojový loft o rozloze více než 100 m2 přímo v hlavním městě je snem nejednoho z nás. Pro manželský pár – Miu a Alfréda – však nešlo o splnění jejich snu.

loftový interiér s okny od podlahy po strop, s dřevěnými pergolovými prvky, které oddělují jednotlivé denní zóny, světlou sedačkou a jídelním stolem s čalouněnými židlemi
Jídelna je součástí otevřené denní zóny. Velmi vkusně a prakticky vymezuje a zároveň vizuálně odděluje kuchyni od obývacího pokoje, protože stojí přesně mezi nimi. V epicentru denního prostoru. Zdroj: Kristýna Toroková

Možná budete překvapeni, ale dvojice spolu s jejich dětmi preferuje harmonický život bez stresu, v pomalejším tempu a v ústraní – ve vlastním domku obklopeném přírodou nedaleko Bratislavy. Nemovitost ve městě však v jisté etapě života pro ně představovala nutnost vzhledem k poměrně malé děti a pracovní povinnosti.

„Tuto nemovitost majitelé koupili ve stavu holobytu. Čerstvě dostavěný, ještě voněl novotou, dokonce bez vrchního podlaží,“ říká na úvod designérka a realitní makléřka Erika Mikulec Sivá z M Grey reality.

„Postupně ho tedy zařídili podle potřeb mladé rodiny tak, aby se během dní, které zde do roka stráví, ve svém městském bytě cítili příjemně a komfortně,“ pokračuje Erika, která si původně myslela, že takový typ bytu bude preferovat buď dvojice bez dětí , nebo úspěšný jednotlivec.

otevřená ložnice v moderním loftovém bytě s proskleným zábradlím oddělující schodiště
Otevřená ložnice směrem do denního prostoru je velmi zajímavým prvkem, který se v městských bytech často nevidí. O to větší „vau“ efekt vytváří takové členění v interiéru. Zdroj: Kristýna Toroková

Ti by si z místnosti, kterou Mia a Alfréd využili jako otevřenou ložnici, udělali pracovnu nebo ateliér. „V době, kdy byt prostorově pořádali a plánovali, kde co bude, obě děti (syn i dcera) byly ještě maličké, plně odkázány na rodiče.

Vytvářet zde tedy prostor pro absolutní soukromí rodičů nebo dětí nebylo vůbec nutné. Ložnice je proto otevřená a dětská s ní přímo sousedí,“ popisuje designérka. Kromě hlavních dveří a dveří na toaletě a koupelně jde vlastně o jediný pokoj v bytě, který má dveře.

Ve zrekonstruovaném mezonetu zkombinovali chladný industriál s přírodními materiály (video)V zrekonstruovaném mezonetu zkombinovali chladný industriál s přírodními materiály (video)
„Ty, jelikož celý denní prostor v přízemí je otevřený a plynule přechází až do patra, potřebovali zavřít hlavně v době poledního spánku a vytvořit tam ideální podmínky pro nejmladšího člena rodiny,“ vysvětluje designérka. V bytě byly zvoleny neutrální přírodní tóny, hodně bílé jako oblíbené barvy majitelky a zajímavé prvky.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Náhradní díly na žaluzie koupíte na Spravaoken.cz, stačí si vybrat

Aby nám bylo v interiéru co nejlépe, je potřeba, abychom...

Jak využít naplno prostor šatní skříně

Jak čas plyne, je snadné naplnit svůj šatník starým...

Jak vybrat vhodnou plechovou střešní krytinu?

Stavíte dům a rozhodli jste se pro plechovou střešní...

Solární kolektory – ekologické a úsporné řešení pro ohřev vody

Solární kolektory představují moderní a šetrné řešení pro ohřev...