Jak zútulnit moderní interiér? Vsaďte na bytové doplňky

Date:

Lesk jako blesk, kombinace nerezu a neutrálních barev. To jsou prvky, které hrají prim ve většině moderních interiérů. Na první pohled takový interiér domu působí minimalisticky, čistě a zkrátka dokonale. Na pohled druhý tam ale může něco chybět. Zajímá vás, jak proměnit studený moderní interiér na útulný domov? Naučíme vás čarovat s bytovými doplňky a dekoracemi.

Mějte Vánoce po celý rok
Co dokáže zaručeně navodit tu pravou atmosféru? Je to správné osvětlení. Jeden lustr pověšený uprostřed stropu už je dávno přežitkem. Rozsviťte interiér svého domu či bytu spoustou malých světýlek. Nemusíte ale hned vykoupit e-shop s bytovými doplňky a objednat hromadu svíček a lampiček. Zkuste radši vytáhnout světelné řetězy z krabice s vánočními ozdobami. Tahle bytová dekorace, kterou máme všichni většinu roku nevyužitou doma, totiž udělá pověšená třeba kolem postele či okna hotové zázraky.

Zachumlejte se
Hlavní je cítit se doma za všech okolností dobře. Příjemné světlo už máte, můžete tedy zatáhnout závěsy a pohodlně se usadit. Ano, závěsy! Textil je totiž další z nezbytných bytových doplňků, které interiér zútulní a doladí jeho styl. Vhodně zvoleným vzorem závěsů si navíc můžete i hezky pohrát s perspektivou a místnost třeba opticky zvětšit či zmenšit. Kromě závěsů a záclon nezapomeňte ani ne přehozy, deky a polštáře všech tvarů a velikostí. Není přece nic lepšího, než se na gauči u oblíbeného filmu pořádně zachumlat.

Jděte na to od podlahy
Úplně stejně, jako vzor závěsů, dokáže místnost opticky zvětšit či zmenšit i volba vhodného koberce. Stačí si pohrát s barvami a umístěním. Bojujete s prostorem? Zvolte světlejší barvu a zkuste koberec položit alespoň 15 cm od nábytku či stěn a vyvolat tak dojem, že je uprostřed místnosti. Uvidíte, jak se celý prostor najednou prosvětlí a zvětší. Pokud potřebujete naopak trochu zútulnit příliš velký pokoj, můžete se při výběru pořádně odvázat. Nebojte se tmavých barev ani výrazných vzorů, případně zvolit několik kusových koberců a rozdělit jimi místnost na jednotlivé zóny. Jako příjemný bonus navíc koberec skvěle tlumí a hřeje. Rozhodně tedy patří mezi bytové doplňky, které by žádný moderní interiér neměl postrádat.

Nechte promluvit stěny
Můžete mít romantické osvětlení, ty nejměkčí polštářky na gauči a nejvyladěnější bytové dekorace. Pořád to ale nebude ono, pokud kolem vás budou jen holé zdi. Obklopte se tím, co máte rádi. Milujete umění? Pověste na zeď obrazy svých oblíbených autorů. Jste zapálení sportovci? Použijte jako stylové bytové doplňky své medaile a ocenění. Nebo stěny ozdobte rámečky s fotkami a mějte tak pořád na očích své nejbližší.

Mnohem důležitější než fakt, jestli máte moderní interiér domu přesně podle posledních trendů, je totiž to, jak se v něm sami cítíte.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Náhradní díly na žaluzie koupíte na Spravaoken.cz, stačí si vybrat

Aby nám bylo v interiéru co nejlépe, je potřeba, abychom...

Jak využít naplno prostor šatní skříně

Jak čas plyne, je snadné naplnit svůj šatník starým...

Jak vybrat vhodnou plechovou střešní krytinu?

Stavíte dům a rozhodli jste se pro plechovou střešní...

Solární kolektory – ekologické a úsporné řešení pro ohřev vody

Solární kolektory představují moderní a šetrné řešení pro ohřev...