Vybíráme konferenční stolek z masivu

Date:

Obývací pokoj je místem, kde se každý den schází celá rodina, stejně jako je místem, kam uvádíme případné návštěvy. Také se zde rádi věnujeme odpočinku a relaxaci.

Pomyslným středem vašeho obývacího pokoje je potom většinou pohodlná sedací souprava, ke které však neodmyslitelně patří i konferenční stolek plnící roli estetickou i funkční.

K čemu je konferenční stolek?

Konferenční stolek je základním vybavením obývacího pokoje, bez kterého se prakticky neobejdeme. Místo pro praktické a pohodlné odkládání všech ovladačů, knih, časopisů, svíček i skleniček s pitím vám jistě přijde vhod pokaždé, kdy se sami, s rodinou nebo s přáteli na sedačku posadíte. Nabízí se ale otázka, jak vybrat konferenční stolek?

Nejlepší materiál? Masiv!

Na trhu se nabízí celá řada konferenčních stolů, které mají nejen různé barvy, tvary nebo velikosti, ale jsou také vyrobeny i z různých materiálů. Mezi ty patří všechny materiály od dřevotřísky po kov. Jako u každého jiného typu nábytku ale platí, že masiv je král.

Zatímco překližka není tím nejpevnějším materiálem a sklo zase – zvláště v domácnostech s dětmi – představuje riziko v případě svého rozbití, konferenční stůl z masivu je bytelný, stabilní o odolný. Pořízení konferenčního stolku tak zaručuje i jeho dlouhověkost.

A platí to o to víc, pokud je konferenční stolek doplněn třeba o kovovou konstrukci. Je dost možné, že dřevěný masivní konferenční stolek nejspíš užije i několik generací po vás.

Parametry konferenčního stolku

Při výběru konferenčního stolku je třeba brát v potaz hned několik parametrů. V první řadě je to velikost. Ta by neměla přesahovat délku sedačky a současně by měl prostor kolem stolku zůstat vždy volný a průchodný. Záleží tak vždycky na konkrétních dispozicích obývacího pokoje i na sedačce, se kterou bude tvořit jedinečnou kompozici.

Důležitá je i výška konferenčního stolku. Obecně platí, že výška stolku by měla být stejná jako je výška sedačky, konkrétně sedáku. Pokud si tedy zařizujete obývací pokoj kompletně, vyplatí se nejprve pořídit si nejprve sedací soupravu, teprve potom konferenční stolek, který se bude do vybavovaného interiéru nejlépe hodit.

Ve stejném duchu se ponese i výběr designu konferenčního stolku. Na trhu je k dispozici nepřeberné množství stolků nejrůznějších designů. Někomu se bude hodit stolek minimalistického designu, jiný bude preferovat industriální konferenční stůl apod.

Velmi důležitým parametrem je množství a celková plocha odkládacího prostoru v podobě poliček. Odkládací police na knihy, časopisy i další drobné předměty jsou u stolku z masivu velmi praktické. Lze do nich naskládat vše, co může člověk při relaxaci na sedačce potřebovat.

Konkrétní příklady konferenčních stolků

Lepší, než teoretické úvahy je ale vždy posouzení konkrétních modelů. Velmi oblíbený industriální styl reprezentuje např. model Sýček elegantně kombinující poctivé dubové dřevo s ocelovou pásovou konstrukcí.

Ideově vychází model Sýček z konferenčního stolku typu Budníček. Prvně jmenovaný nabízí i odkladnou polici, ten druhý je zase vzdušnější a jeho velikostní varianty lze navíc kombinovat v setu, který působí naprosto přirozeně.

Zajímavou volbou je konferenční stolek Šoupálek, který je ve skutečnosti tvořen dvěma stolky trojúhelníkového tvaru, takže je lze podle potřeby různě posouvat tak, aby vznikl jeden obdélníkový stůl, případně dva malé trojúhelníkové na opačných stranách sedací soupravy apod.

Stolek Pěvuška nabízí zase originální design i velkou plochu, díky nohám stolu vycházejícím ze středu stolové plochy navíc není třeba řešit orientaci stolku, aby u něj mohli všichni pohodlně sedět. Podobně řešený je stolek Zvonohlík, na rozdíl od čtvercové Pěvušky je ale kulatý.

Stejný ideový základ má i konferenční stolek Motáček, který své jméno získal podle svých nohou, které jsou vzájemně propletené. To vytváří jedinečnou designovou kompozici a stolek bude ozdobou každého pokoje. Všechny výše uvedené modely najdete na stránkách – Majstrstych.cz.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

V Praze koupíte vše potřebné pro stavbu rovné i sedlové střechy na jednom místě

Jestliže vás letos čeká stavba nové střechy, nebo rekonstrukce...

Rekuperační jednotky ALDES patří k těm nejlepším na trhu. Víte, co všechno umí?

Stále více domácností i firem pořizuje do svých vnitřních...

Jak funguje chemické WC v karavanu

Procestovat karavanem celou Evropu je sen nejednoho z nás....

Chcete získat stín na balkoně? Zvolte kvalitní a odolnou markýzu

Lidé mají markýzu všeobecně spojenou se zahrádkami restaurací, s kolonádami...