Jak funguje chemické WC v karavanu

Date:

Procestovat karavanem celou Evropu je sen nejednoho z nás. Pohodlné spaní, vlastní domek na kolečkách všude s sebou, zastávky u jezera i spaní uprostřed přírody. Cestování s karavanem ale přeci jen má pár úskalí.

Jedním z problémů, na který můžete narazit velmi brzy, je otázka WC. Poradíme vám, jak mít s chemickým WC v karavanu co nejméně starostí a přiblížíme vám, jak takový chemický záchod vůbec funguje.

Jak funguje chemické WC

Chemický záchod se skládá ze dvou nádob. Ty jsou odděleny praktickou záklopkou, aby nic nebylo vidět a hlavně cítit. Poté, co chemické WC použijete, přiklopíte záklopku.

Ve spodní odpadní nádrži jsou fekálie a přidané chemické prostředky. Dokud se spodní nádrž nenaplní, nemusíte se vlastně o nic starat. Vrchní nádrž je nádrž splachovací, přičemž splachování může být elektrické nebo manuální (poháněné pomocí měchů nebo pístů).

Vhodný toaletní papír a náplně do chemického WC

Pokud máte v plánu pořídit si chemické WC do karavanunebo třeba na chatu, počítejte s tím, že budete potřebovat i vhodný toaletní papír a vhodné chemické prostředky.

Toaletní papír by měl být přímo určen k použití do chemické toalety. Takovýto papír se totiž rozkládá rychleji než ten obyčejný, k jeho rozkladu dochází už při kontaktu s vodou. Nehrozí tak, že se WC ucpe.

Speciální chemie do WC má za úkol nejen rozkládat odpad, ale i neutralizovat zápach. Modrá chemie rozkládá fekálie a toaletní papír, zelená dělá totéž, ale je o něco ekologičtější. Náplně do chemického WC mají formu kapslí, gelů, tekutin nebo je seženete v sáčcích. Před použitím je musíte ve správném poměru naředit s vodou.

Růžovou chemii můžete přidat do splachovací nádržky kvůli dezinfekci a prodloužení životnosti svého WC.

Kde vylít chemické WC

Na svých cestách karavanem určitě budete potřebovat párkrát někde zastavit a vylít odpad z odpadní nádrže svého WC. Obsah nádrže určitě nesmíte vylévat do přírody ani do kanálu.

Vhodné výlevky najdete v kempech, na benzínových pumpách nebo můžete obsah nádrže vylít do běžného záchodu. Výlevky mohou být umístěny i na tzv. Stellplatzech.

V případě nouze můžete vyhloubit v přírodě jámu a do té obsah svého chemického WC vylít, ale to jen v případě, že používáte zelenou chemii, která sice není tak účinná, ale k přírodě je šetrnější.

Výhody chemického WC v karavanu

Největší výhodou WC do karavanuje bezpochyby možnost odskočit si na toaletu kdekoliv a kdykoliv a nemuset čekat na příští benzínovou pumpu či restauraci. Chemické WC určitě oceníte i tehdy, pokud cestujete s menšími dětmi, staršími lidmi, nebo máte nějaké zdravotní problémy.

Používáním chemického WC neznečišťujete přírodu.

Chemické WC je velice snadné na údržbu. Stačí ho občas vyprázdnit a vypláchnout a poté do něj opět nalít vhodnou chemii. To je vlastně vše.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

V Praze koupíte vše potřebné pro stavbu rovné i sedlové střechy na jednom místě

Jestliže vás letos čeká stavba nové střechy, nebo rekonstrukce...

Rekuperační jednotky ALDES patří k těm nejlepším na trhu. Víte, co všechno umí?

Stále více domácností i firem pořizuje do svých vnitřních...

Chcete získat stín na balkoně? Zvolte kvalitní a odolnou markýzu

Lidé mají markýzu všeobecně spojenou se zahrádkami restaurací, s kolonádami...

Vybíráme konferenční stolek z masivu

Obývací pokoj je místem, kde se každý den schází...