Jak posunout bydlení ve venkovském stylu o level výše? Přidejte k němu etno prvky

Date:

I když pocházejí z jiných světů a jsou si na míle vzdálené, mají tyto dva styly společného víc, než by se vám na první pohled mohlo zdát. Spojit je v jeden celek je proto bravurní nápad.

Jak na jejich spojení?
Podobu slovenského venkovského designu máme v oku. Dřevěné stropní trámy, okenice, nábytek s ozdobným malováním a vyřezáváním, závěsy s výšivkou nebo potiskem… Víte však, co hledat pod pojmem etno?

Překlad původního slova znamená národ, takže tento styl představuje vše, co nese lidové a národní motivy jakékoli země. Manuál na zaručené kombinace neexistuje, ale inspirací je kopec. Vyberte si tedy zemi, jejíž temperament ve vás rezonuje, začínáme.

Přítomnost dřeva
Dřevo a jeho výrazná barva, kresba, způsob opracování, ale také tvar nábytku a jeho případné zdobení o etno stylu toho hodně napoví. Lépe řečeno, napoví o tom, ze které části světa fouká vítr.

detail interiéru s etno dřevěnými konferenčními stolky ve tvaru přesýpacích hodin
Populární je teakové dřevo, asijský ořech, tis, ale také kaučukové a čínské červené dřevo.

Nápadný nábytek, ornamenty a exotické prvky z Asie, Orientu nebo Afriky budou s naším domácím lidovým interiérem krásně kontrastovat a rozhodně na sebe přeberou pozornost.

Totéž platí io solitérech z Mexika či Španělska, které také vynikají svým nápadným designem. Volba takového konzolového, odkládacího, konferenčního či televizního stolku rozhodně přinese etno oživení do venkovsky laděného interiéru.

Nápadná keramika
Výrazným rysem je keramika, ať už ta funkční, nebo dekorativní. Nejde však jen o její design a barvy, ale také velikost a tvar. Ten vychází z prapůvodního designu váz, mís, ale i obyčejných hliněných nádob na vodu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Náhradní díly na žaluzie koupíte na Spravaoken.cz, stačí si vybrat

Aby nám bylo v interiéru co nejlépe, je potřeba, abychom...

Jak využít naplno prostor šatní skříně

Jak čas plyne, je snadné naplnit svůj šatník starým...

Jak vybrat vhodnou plechovou střešní krytinu?

Stavíte dům a rozhodli jste se pro plechovou střešní...

Solární kolektory – ekologické a úsporné řešení pro ohřev vody

Solární kolektory představují moderní a šetrné řešení pro ohřev...