Svépomocně vybudovaná zahrada se soukromým molem a krásnými výhledy

Date:

Edison svého času řekl: „Většina lidí propase svou životní příležitost, protože ta je oblečená v montérkách a vypadá jako práce.“ Majitelé této zahrady se té své příležitosti věru nezalekli.

Rozloha: 800 m2 zahrada, okres Liptovský Mikuláš

Milujeme naši zahradu ai když je ještě mladá – má jen dva roky -, už teď je velmi pěkná a víme, že když všechno doroste, bude nádherná. Je to naše srdcovka.

  • Naďa a Miňo, majitelé zahrady

Za velkým úsilím a dřinou stojí zpravidla ještě větší touha naplnit své sny, vize. Ty byly hnacím motorem energické paní Nade a jejího manžela.

„Dům ještě nebyl dokončen a už jsme začínali dělat zahradu. Řekli jsme si, že když se nastěhujeme, už bude zahrada založena. A tak také bylo,“ vzpomíná domácí pán.

Poháněni svými předsevzetím a pracovitostí se manželé pustili do svépomocné přeměny pozemku u domu. Všem pracím a následným výsadbám předcházelo to nejpodstatnější – navezení několika tun zeminy a vyrovnání terénu. Nepravidelný tvar pozemku si majitelé rozvrhli umně – zahradu rozdělili na několik relaxačních zón.

vydlážděný svépomocně vytvořený ostrůvek v trávníku okrasné zahrady s lavičkou a okrasnými květinami
Krásné výhledy jsou to, co nesmí na zahradě chybět. Jeden takový nabízí také sezení na lavičce umístěné dále od domu. Pěšičku i malou kruhovou terasu domácí paní vytvořila sama. Zdroj: Miro Pochyba

Na terase, která navazuje přímo na dům, vzniklo místo pro společné stolování, nedaleko zurčícího potůčku, který protéká vedle jejich pozemku, zase vyrostlo dřevěné molo a dále na zahradě se nachází oddechová zóna s lavičkou s výhledem na dům.

Do budoucna mají ještě plánů víc než dost. Jedním z nich je také vybudování zahradního domku s molem a vířivkou.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak zútulnit moderní interiér? Vsaďte na bytové doplňky

Lesk jako blesk, kombinace nerezu a neutrálních barev. To...

Duchovní kámen lapis lazuli

Přemýšlíte jaký si pořídit šperk na večerní události nebo...

Elektro revize — pro bezpečí při práci

Pravidelné elektro revize jsou nezbytností v mnoha různých provozech....

Starý fíkovník zarodí, ale malé plody vždy opadnou. Proč?

Můj třicetiletý fíkovník zarodí, ale plody jsou drobné a...