Čím a kdy je na jaře nejlepší přihnojit ovocné stromy?

Date:

V zahradě máme mladé i starší ovocné stromy. Četl jsem, že je třeba je čas od času přihnojit. Poradíte kdy a čím?

Hnojení ovocného stromu

Pro dobrou plodivost stromů jsou zapotřebí živiny, které rostliny získávají ze svého okolí, a to zejména z půdy. Základem hnojení ovocných stromů jsou organická a minerální hnojiva. K organickým patří kravská mrva, rašelina, chlévský hnůj, kompost, hnojovka, slepičince nebo zelené hnojení. Granulovaný hnůj a průmyslové komposty se dnes už dají koupit iv obchodě.

Po vyhnojení organickými hnojivy lze hnojení rozšířit o minerální (draselná a fosfátová) hnojiva, kterými lze přihnojovat až do konce června, případně o organo-minerální hnojiva s obsahem stopových prvků.

Používání pouze průmyslových hnojiv má za následek tvz. hladovou půdu, ve které se neudrží živiny ani voda, proto je dobré je používat jen jako doplňková hnojiva. Ideální je hnojení organickými hnojivy na podzim, ale dá se to i velmi brzy na jaře.

Při jarní výsadbě stromků nedoporučuji používat umělá hnojiva nebo vápno do jámy ani na povrch, stromek by mohl uhynout. Umělými hnojivy přihnojujeme nejdříve za měsíc po výsadbě. Stromky z podzimní výsadby přihnojujeme nejdříve až koncem dubna. Shrnutí: Čerstvě osázené stromky přihnojte poprvé až ve vegetaci nejdříve v květnu. Starší stromky můžete hnojit od února do dubna, nejlépe organickými hnojivy nebo kombinovanými (NPK s guánem, rohovinou a podobně).

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

V Praze koupíte vše potřebné pro stavbu rovné i sedlové střechy na jednom místě

Jestliže vás letos čeká stavba nové střechy, nebo rekonstrukce...

Rekuperační jednotky ALDES patří k těm nejlepším na trhu. Víte, co všechno umí?

Stále více domácností i firem pořizuje do svých vnitřních...

Jak funguje chemické WC v karavanu

Procestovat karavanem celou Evropu je sen nejednoho z nás....

Chcete získat stín na balkoně? Zvolte kvalitní a odolnou markýzu

Lidé mají markýzu všeobecně spojenou se zahrádkami restaurací, s kolonádami...