Čím a kdy je na jaře nejlepší přihnojit ovocné stromy?

Date:

V zahradě máme mladé i starší ovocné stromy. Četl jsem, že je třeba je čas od času přihnojit. Poradíte kdy a čím?

Hnojení ovocného stromu

Pro dobrou plodivost stromů jsou zapotřebí živiny, které rostliny získávají ze svého okolí, a to zejména z půdy. Základem hnojení ovocných stromů jsou organická a minerální hnojiva. K organickým patří kravská mrva, rašelina, chlévský hnůj, kompost, hnojovka, slepičince nebo zelené hnojení. Granulovaný hnůj a průmyslové komposty se dnes už dají koupit iv obchodě.

Po vyhnojení organickými hnojivy lze hnojení rozšířit o minerální (draselná a fosfátová) hnojiva, kterými lze přihnojovat až do konce června, případně o organo-minerální hnojiva s obsahem stopových prvků.

Používání pouze průmyslových hnojiv má za následek tvz. hladovou půdu, ve které se neudrží živiny ani voda, proto je dobré je používat jen jako doplňková hnojiva. Ideální je hnojení organickými hnojivy na podzim, ale dá se to i velmi brzy na jaře.

Při jarní výsadbě stromků nedoporučuji používat umělá hnojiva nebo vápno do jámy ani na povrch, stromek by mohl uhynout. Umělými hnojivy přihnojujeme nejdříve za měsíc po výsadbě. Stromky z podzimní výsadby přihnojujeme nejdříve až koncem dubna. Shrnutí: Čerstvě osázené stromky přihnojte poprvé až ve vegetaci nejdříve v květnu. Starší stromky můžete hnojit od února do dubna, nejlépe organickými hnojivy nebo kombinovanými (NPK s guánem, rohovinou a podobně).

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vybíráme konferenční stolek z masivu

Obývací pokoj je místem, kde se každý den schází...

Jak zútulnit moderní interiér? Vsaďte na bytové doplňky

Lesk jako blesk, kombinace nerezu a neutrálních barev. To...

Duchovní kámen lapis lazuli

Přemýšlíte jaký si pořídit šperk na večerní události nebo...

Elektro revize — pro bezpečí při práci

Pravidelné elektro revize jsou nezbytností v mnoha různých provozech....